wtorek, 30 czerwca 2009

Pióro chińskie - Hero (Made in China)


Pióro wieczne z Chin było moim pierwszym piórem i dlatego od niego właśnie zaczynam prezentowanie mojej kolekcji. Pióro "Hero" nie jest najstarszym piórem w moich zbiorach - prezentowane na zdjęciach pióro ma około 10-12 lat - ale jak żywo przypomina to pióro z moich lat szkolnych (lata 70). Pamiętam czasy gry marzyłem o chińskim, wiecznym piórze i pamietam jak mama (chyba spod lady) takie pióro mi kupiła. 

W szkole podstawowej trzeba było pisać piórem, ja miałem jakieś polskie, bardzo siermiężne, chyba z jakiegoś ebonitu, które strasznie drapało i robiło wiele kleksów. Ręce miałem wiecznie poplamione atramentem - i wtedy zaczęła się moja przygoda z piórem chińskim. To była przesiadka jak z syrenki do mercedesa.

W tym momencie wielu pewnie się uśmiechnie, ale te pióra to były repliki parkera, które chińczycy chyba wykupili ?

Moje pióro chińskie (prezentowane na zdjęciach) spisuje się doskonale. System gumkowy napełniania działa prawidłowo, stalówka mimo lat użytkowania pisze ładnie i cienko. Mam do tego pióra duży sentyment i w moich zbiorach zajmuje wysokie miejsce, mimo że relatywnie jest dosyć tanie.

Na koniec uwaga - wszystkie prezentowane w tym blogu pióra są wypróbowane w codziennym użyciu - mogę więc (subiektywnie) ocenić ich funkcjonalność, łatwość użytkowania, napełniania atramentu, jakość pisania itd.
1 komentarz:

  1. czy jesteś zupełnie pewien, że to hero? proporcje tego pióra, stalówka, obrączka (i brak strzałki;) nasuwają mi skojarzenia z wing sungiem, nieco rzadszym, a moim zdaniem dużo lepszym chińskim piórem z tego samego okresu. ja pisałam 8 lat czyms niemal identycznym jak to, i odkąd zginęło, mam wrażenie że wszystko drapie...

    OdpowiedzUsuń